+48 22 868 19 86 lp.zsamfarg@ofni

Produkty

Kategorie produktów

Kategorie produktów

Bigówki

Produkty > Bigówki

Opis kategorii

Oferujemy bigówki o różnym stopniu automatyzacji. Najprostsze rozwiązania ręczne występują w kilku opcjach, również z opcją perforacji kreskowej. Następny krok stanowią urządzenia elektryczne, wyposażone w silnik, umożliwiające wykonanie jednej bigi lub wielu big jednocześnie. Mogą być wyposażone w programator prac. Najszybsze rozwiązania to maszyny automatyczne, z podawaniem podciśnieniowym arkuszy, które wyposażone są w dotykowe programatory z pamięcią wielu powtarzalnych prac i umożliwiające wykonanie wielu uderzeń w jednym przelocie.
Maszyny, zależnie od modelu, mogą wykonywać również perforację kreskową listwowo lub wzdłużnie za pomocą krążków, perforacją fragmentaryczną na części arkusza. Nowością są również listwy pozwalające na wykonanie otworów do perforacji kalendarzowej.

Bigowanie w naszych urządzeniach odbywa się w sposób listowy na zasadzie bigi i kontrbigi, co zapobiega pękaniu druku na arkuszy papieru.

Aby ułatwić wybór urządzenia optymalnego pod Państwa potrzeby przygotowaliśmy zestawienie kluczowych parametrów urządzeń półautomatycznych i automatycznych w formie tabeli dostępny pod linkiem.

oraz tekst porównujący wszystkie dostępne bigówki (od ręcznych do automatycznych)  i falcerki dostępny pod linkiem