+48 22 868 19 86 lp.zsamfarg@ofni

O firmie

Historia firmy i obecna działalność

p
GRAFMASZ jest uznanym producentem maszyn introligatorskich z siedzibą główną w Opatowie w województwie świętokrzyskim. Historia produkcji maszyn introligatorskich sięga lat 70-tych, kiedy to w Opatowie rozpoczęła się produkcja krajarek do papieru, a następnie oklejarek książek, bigówek i innych urządzeń introligatorskich.

Produkcja maszyn

Obecnie firma GRAFMASZ skupia się głównie na produkcji krajarek do cięcia papieru przeznaczonych dla drukarń cyfrowych, offsetowych, biur i instytucji. Jakość naszych wyrobów została doceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie ponad 80% produktów wytwarzanych przez GRAFMASZ trafia na eksport do ponad 40 krajów. Główne rynki, z którymi współpracujemy to kraje Europy Zachodniej, bliski Wschód oraz Ameryka Północna.

%

Eksport produkcji za granicę

Dystrybutorów zagranicznych

Od 2005 roku prezentujemy nasze maszyny na największych krajowych imprezach branżowych tj. Poligrafia w Poznaniu i RemaDays w Warszawie.

Krajowe targi

Od 2008 jesteśmy stale obecni również na największych na świecie targach branży poligraficznej DRUPA w niemieckim Dusseldorfie.

światowe targi

Własny serwis

Zainstalowanych maszyn

Naszym atutem jest własny serwis maszyn introligatorskich oraz magazyn części do oferowanych urządzeń. Naszym klientom oferujemy zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny do wszystkich maszyn z oferty oraz fachowe doradztwo naszych doświadczonych pracowników.

Jak dotychczas zainstalowaliśmy już ponad 9200 maszyn i urządzeń w Polsce i za granicą.

Bezpośredni importer innych producentów

Grafmasz jest polskim przedstawicielem innych producentów maszyn tj. bigówki, falcerki, maszyny do oprawy twardej, spiralnej, miękkiej itp. W naszej ofercie znajdują się materiały eksploatacyjne dla oferowanych maszyn.

Jesteśmy bezpośrednim importerem i posiadamy autoryzowany serwis na Polskę produktów firm:

BUSCH

Renomowany niemiecki producent maszyn takich jak przepycharki etykiet, podnośniki stosu, utrząsarki, pasy transmisyjne, maszyny bandujące.

CYKLOS

Czeski producent urządzeń takich jak: bigówki półautomatyczne i automatyczne, falcerki, okrawacze narożników, wycinarki, perforówki automatyczne.

DIGIBOOK

Szwajcarski producent maszyn do oprawy twardej fotoksiążek i fotoalbumów.

GBC

Jedna z kluczowych marek amerykańskiej firmy Acco Brands skupiająca urządzenia dla dużych biur i druków cyfrowych m.in w zakresie urządzeń do opraw i foliowania.

KAS

Brytyjski producent bigówek i broszurownic.

MKW

Niemiecki producent zbieraczek poziomych i systemów szyjących.

MOHR

Niemiecki producent Adolf Mohr Maschinenfabrik GmbH & Co. KG , produkujący krajarki, trójnoże i urządzenia peryferyjne pod markami POLAR i MOHR.

RENZ

Niemiecka firma będąca światowym liderem maszyn do oprawy spiralnej. Oferuje rozwiązania dla różnych segmentów rynku tj. manualne bindownice oraz elektryczne perforatory i zaciskarki do spiral. Specjalnością RENZ są półautomaty do oprawy spiralnej.

SAMED INNOVAZIONI

Włoski producent maszyn do oprawy twardej i produkcji fotoalbumów (stoły montażowe okładek twardych, urządzenia do wstawiania bloku w okładkę, prasy do ksiazek, wypalarki rowków).

SCS AUTOMABERG


Włoski producent automatycznych urządzeń do perforacji, wykrawania, oraz zaokrąglania narożników. W ofercie również prostsze manualne urządzenia do zaokrąglania okładek twardych.

SINAJET

Producent ploterów tnących i tnąco-bigujących o różnych formatach i różnym stopniu automatyzacji.

STAGO
Niemiecki producent introligatorskich urządzeń tj. wiertarki, zszywacze, okrawacze. Od niedawna firma produkuje również falcerki kasetowe z łamem równoległym i krzyżowym.
VALIANI

 

Włoski producent niezwykle wytrzymałych ploterów tnących i tnąco bigujących w wersji półautomatycznej i automatycznej. Intuicyjne oprogramowanie gwarantujące prostą obsługę.

VIVID LAMINATING
Angielski dostawca szerokiej gamy urządzeń do laminowania papieru. Flagowy produkt firmy to znane na polskim rynku foliarki (laminatory) MATRIX z wbudowanym separatorem.