+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

Aktualności

Urządzenia Morgana Systems w polskich drukarniach

14 Lis 2017

Grafmasz wdrożył w ostatnim czasie kolejne urządzenia angielskiego producenta do bigowania i falcowania.

Bigówka automatyczna AUTOCREASER 50 PRO zainstalowana została w Drukarni Poligrafia, firmie rodzinnej z Bydgoszczy działającej od ponad 10 lat na polskim rynku poligraficznym, która wykonuje również swoje usługi dla podmiotów zagranicznych. Firma posiada własny druk offsetowy oraz urządzenie introligatorskie tj. trójnóż, oklejarkę czy linie do oprawy zeszytowej. Kolejną inwestycje stanowi zakup automatycznej bigówki MORGANA SYSTEMS z oferty polskiego dystrybutora, firmy GRAFMASZ. Dzięki sprawnemu wdrożeniu nowej bigówki przez serwis dostawcy drukarnia znacznie przyśpieszyła proces bigowania, za zakupione urządzenie stosowane jest głownie do bigowania katalogów.

MORGANA AUTOCREASER 50 PRO to wyrób angielskiej firmy, która od lat dostarcza na rynek tysiące urządzeń bigujących i falcujących. Umożliwia bigowanie w formacie do B2 z prędkością do 8,5 tyś arkuszy A4 na godzinę. Maksymalna gramatura papieru wynosi 400 gsm. Urządzenie programowane jest poprzez panel dotykowy, który w zależności od długości zadanego arkusza samodzielnie sugeruje miejsce bigi w zależności od typu dalszego składania. Bigówka może również pracować w linii z automatyczną falcerką Autofold Pro, która stanowi osobny moduł.

Kolejne wdrożenie miało miejsce w drukarni Findunited.com w Prudniku, która zakupiła automatyczną falcerkę typu Major. Drukarnia od lat użytkowała z powodzeniem falcerki Morgana wcześniejszej generacji typu UFO. Pozytywne doświadczenia i trwałość tych maszyn skłoniły właściciela firmy do wyboru kolejnego urządzenia tego samego producenta.

Findunited.com to drukarnia internetowa powstałą w 2005 r. Oferuje druk offsetowy, cyfrowy i wielkoformatowy. Drukarnia posiada system internetowy pozwalający przyjmować zlecenia przez 24h 7 dni w tygodniu.  Od dwóch lat drukarnia użytkuje również inne maszyny z oferty Grafmasz tj. krajarkę elektro-mechaniczną G52 oraz foliarkę do wydruków cyfrowych EL-380P.

Zakupiona falcerka Major pozwala na wykonywanie dwóch łamów równoległych, posiada elektroniczne ustawiane kasety oraz prędkość roboczą do 27 tyś arkuszy na godzinę.