+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

Aktualności

Poszerzamy ofertę bigówek MORGANA

26 Paź 2017

Najnowsza generacja urządzeń to bigówka automatyczna Autocreaser PRO 385 oraz bigówko- falcerka Digifold 385 PRO, obie  wyposażone w podajnik wysokiego stosu.

Kluczowe cechy najnowszych urządzeń to m.in. nowy automatyczny podajnik umożliwiający obróbkę arkuszy o długości do 700 mm o znacznie zwiększonej pojemności  oraz nowe funkcje usprawniające proces bigowania okładek.

Znalezione obrazy dla zapytania autocreaser pro 385

                Bigówka Autocreaser PRO 385 to urządzenie wyposażone w podciśnieniowy podajnik wysokiego stosu umożliwiający załadowanie arkuszy w formacie maksymalnym 385 x 700 mm do wysokości stosu 45 cm. Arkusze są pobierane od góry za pomocą bębna z podsysem, który ustawiany jest automatycznie w zależności od grubości pobieranego arkusza. Kolejnym  atutem urządzenia jest możliwość zamontowania 2 noży bigujących, co pozwala  wykonać  bigowanie okładek z bigami wykonanymi  od góry i od dołu w jednym przelocie. Urządzenie jest wyposażone w nowy, jeszcze bardziej intuicyjny dotykowy programator, który dodatkowo usprawnia obsługę urządzenia i nie wymaga długiego szkolenia nowych operatorów, a także posiada szereg uprzednio zaprogramowanych formatów i rodzajów łamów.  Wydajność urządzenia to nawet 8500 arkuszy na godzinę.

                Bigówko-falcerka Digifold 385 PRO również posiada podajnik wysokiego stosu obsługujący arkusze o grubości nawet  do 0,4 mm w formacie do 385 x 700 mm w wysokości do 45 cm. W odróżnieniu od poprzedniego modelu bigówko-falcerki Digifold Pro urządzenie dedykowane jest nie tylko wykonywania prac polegających na bigowaniu i falcowaniu w jednym przelocie lub bigowania arkuszy z minimalnym rozstawem big 40 mm, ale umożliwia również wykonywanie samego bigowania gdzie bigi mogą być stawiane w odstępnie już od 1 mm.  Nowy intuicyjny programator dotykowy skraca czas wykonania ustawień danej pracy do minimum. Możliwości urządzenia to nawet do 6 000 zbigowanych i sfalcowanych arkuszy na godzinę.

Obydwa urządzenia umożliwiają także wykonanie perforacji przerywanej. W standardzie są one dostarczane z jednym zestawem krążkowym do perforacji wszerz arkusza, który opcjonalnie można rozbudować do 4 krążków. Opcjonalnie możliwy jest również zakup narzędzia do perforacji fragmentarycznej prostopadłej montowanego zamiast noża bigującego. Jest to idealne rozwiązanie przy produkcji arkuszy z wydzieranymi kuponami.

Urządzenia są obecnie prezentowane na wszystkich najważniejszych imprezach targowych na świecie w tym na targach IPEX 2017 w Birmingham. Firma Grafmasz będąca bezpośrednim przedstawicielem Morgana na polskim rynku już teraz zaprasza na testy bigówki Autocreaser PRO 385 w swoim salonie ekspozycyjnym w Opatowie.

Morgana Systems to angielski producent urządzeń introligatorskich będący prekursorem w zakresie listwowych bigówek oraz bigówko-falcerek dedykowanych do obróbki arkuszy o gramaturach nawet do 400 gsm. Od wielu lat automatyczne bigówki i bigówko-falcerki w wersjach Autocreaser 50 PRO i Digifold PRO pracują w drukarniach na całym świecie – również w Polsce.