+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

Aktualności

Olsztyński Gryf inwestuje we własną introligatornię cyfrową w oparciu o ofertę Grafmasz

24 Paź 2019

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Reklamowe „Gryf” z Olsztyna to firma działająca na rynku od ponad 10 lat. W tym czasie sukcesywnie poszerza ona swoją ofertę oraz własne zaplecze produkcyjne.

Po inwestycjach w urządzenia do druku wielkoformatowego, grawerowania, cięcia laserowego, hafciarkę przemysłową i inne urządzenia do obróbki papieru, pleksi i szkła nadszedł moment na doposażenie działu druku cyfrowego. W ostatnich miesiącach firma zakupiła nową maszynę do druku cyfrowego. Po dokładnej analizie rynku rozwiązań właściciel firmy – Pan Mariusz Harasymiuk zdecydował się na również na zakup 5 urządzeń introligatorskich z oferty firmy Grafmasz – krajarki, bigówki, foliarki, lakierówki i elektrycznego zszywacza.

Po podjęciu decyzji o zakupie produkcyjnej maszyny do druku cyfrowego postanowiliśmy również zainwestować w nową krajarkę – mówi właściciel firmy. Po sprawdzeniu aktualnych ofert i rozmowach z zaprzyjaźnionymi drukarniami zainteresowały nas krajarki produkowane w Polsce przez Grafmasz. Po rozmowach z przedstawicielem Grafmaszu wybraliśmy optymalną  maszynę pod nasze potrzeby hydrauliczną krajarkę G52H. Aby w pełni wykorzystać potencjał nowego urządzenia drukującego wybraliśmy – również z oferty Grafmaszu – inne urządzenia introligatorskie, które pozwalają nam na wykonywanie produkcji całkowicie we własnym zakresie.

Lakierówka UV 53 umożliwiła rozszerzenie naszej oferty o lakierowanie całościowe wydruków w błysku i macie. Foliarka Matrix 370 P umożliwia nam nie tylko uszlachetnianie wydruków standardowymi foliami, ale także produkcję ulotek, folderów, zaproszeń i wizytówek złoconych wybiórczo. Dzięki bigówce MC-35 M, która posiada programator w prosty i szybki sposób jesteśmy w stanie zbigować nasze prace zarówno w niewielkim jak i dużym nakładzie. Dzięki zszywaczowi X-14 w szybki sposób możemy również wykonać produkcję w oprawie szytej. Zakupione urządzenia  łączą  w sobie automatyzację pracy, intuicyjność obsługi i prostą kalibrację co jest bardzo istotne przy produkcji cyfrowej gdzie wielkość nakładu jest bardzo zróżnicowana, ale dla każdego klienta wyjątkowo istotna jest szybka i profesjonalna realizacja zlecenia.

Duża elastyczność, bardzo szybki termin dostawy oraz profesjonalnie przeprowadzona instalacja urządzeń i szkolenie z ich obsługi utwierdziły mnie w przekonaniu, że wybór dostawcy i modeli urządzeń był trafny – podsumowuje Pan Mariusz.