+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

O firmie

Historia firmy i obecna działalność

p

GRAFMASZ jest uznanym producentem maszyn introligatorskich z siedzibą główną w Opatowie w województwie świętokrzyskim. Historia produkcji maszyn introligatorskich sięga lat 70-tych, kiedy to w Opatowie rozpoczęła się produkcja krajarek do papieru, a następnie oklejarek książek, bigówek i innych urządzeń introligatorskich.

Produkcja maszyn

Obecnie firma GRAFMASZ skupia się głównie na produkcji krajarek do cięcia papieru przeznaczonych dla drukarń cyfrowych, offsetowych, biur i instytucji. Jakość naszych wyrobów została doceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie ponad 80% produktów wytwarzanych przez GRAFMASZ trafia na eksport do ponad 40 krajów. Główne rynki, z którymi współpracujemy to kraje Europy Zachodniej, bliski Wschód oraz Ameryka Północna.

%

Eksport produkcji za granicę

Dystrybutorów zagranicznych

Od 2005 roku prezentujemy nasze maszyny na największych krajowych imprezach branżowych tj. Poligrafia w Poznaniu i RemaDays w Warszawie.

Krajowe targi

Od 2008 jesteśmy stale obecni również na największych na świecie targach branży poligraficznej DRUPA w niemieckim Dusseldorfie.

światowe targi

Własny serwis

Zainstalowanych maszyn

Naszym atutem jest własny serwis maszyn introligatorskich oraz magazyn części do oferowanych urządzeń. Naszym klientom oferujemy zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny do wszystkich maszyn z oferty oraz fachowe doradztwo naszych doświadczonych pracowników.

Jak dotychczas zainstalowaliśmy już ponad 8500 maszyn i urządzeń w Polsce i za granicą.

Bezpośredni importer innych producentów

Reprezentowanych marek

Grafmasz jest polskim przedstawicielem innych producentów maszyn tj. bigówki, falcerki, maszyny do oprawy twardej, spiralnej, miękkiej itp. W naszej ofercie znajdują się materiały eksploatacyjne dla oferowanych maszyn.

Jesteśmy bezpośrednim importerem i posiadamy autoryzowany serwis na Polskę produktów firm:

BUSCH
Renomowany niemiecki producent maszyn takich jak przepycharki etykiet, podnośniki stosu, utrząsarki, pasy transmisyjne, maszyny bandujące.
CYKLOS
Czeski producent urządzeń takich jak: bigówki półautomatyczne i automatyczne, falcerki, okrawacze narożników, wycinarki, perforówki automatyczne.
FASTBIND
Fiński producent, lider światowy w niskonakładowych maszynach do oprawy miękkiej oraz oprawy twardej, a także produkcji fotoksiążek i fotoalbumów.
MAMO
Włoski producent automatycznych urządzeń do laminowania na gorąco i na zimno, bigowania, perforacji, szycia broszurowego z prasowaniem grzbietu.
MB BAUERLE
Znany niemiecki producent systemów falcujących, falcerek kasetowych w tym rozwiązań z łamem krzyżowym.
MORGANA SYSTEMS
Angielski producent, jeden z liderów światowych w produkcji maszyn introligatorskich. Oferuje urządzenia: bigówki automatyczne, automatyczne falcerki kasetowe (dwułamowe), bigówko-falcerki, falcerki do wysokich gramatur, numeratory, oklejarki PUR.
MOHR
Niemiecki producent Adolf Mohr Maschinenfabrik GmbH & Co. KG , produkujący krajarki, trójnoże i urządzenia peryferyjne pod markami POLAR i MOHR.
RENZ
Niemiecka firma będąca światowym liderem maszyn do oprawy spiralnej. Oferuje rozwiązania dla różnych segmentów rynku tj. manualne bindownice oraz elektryczne perforatory i zaciskarki do spiral. Specjalnością RENZ są półautomaty do oprawy spiralnej.
SCS AUTOMABERG
Włoski producent automatycznych urządzeń do perforacji, wykrawania, oraz zaokrąglania narożników. W ofercie również prostsze manualne urządzenia do zaokrąglania okładek twardych.
SCHNEIDER SENATOR
Renomowany niemiecki producent, dostarczający profesjonalne rozwiązania takie jak systemy cięcia papieru, zautomatyzowane krajarki do papieru, podnośniki stosu papieru.
SAMED INNVOVAZIONI
Włoski producent maszyn do oprawy twardej i produkcji fotoalbumów (stoły montażowe okładek twardych, urządzenia do wstawiania bloku w okładkę, prasy do ksiazek, wypalarki rowków).
STAGO
Niemiecki producent introligatorskich urządzeń tj. wiertarki, zszywacze, okrawacze. Od niedawna firma produkuje również falcerki kasetowe z łamem równoległym i krzyżowym.
SUMBEL
Niemiecki producent solidnych, żeliwnych kaszerówek do papieru klejących na zimno lub na gorąco.
VIVID LAMINATING
Angielski dostawca szerokiej gamy urządzeń do laminowania papieru. Flagowy produkt firmy to znane na polskim rynku foliarki (laminatory) MATRIX z wbudowanym separatorem.