+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

Aktualności

NOVOL z maszyną do wykrawania etykiet od GRAFMASZ

29 Mar 2018

            NOVOL jest  firmą o międzynarodowym zasięgu zajmującą się głownie produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Od kilku lat firma użytkuje jedną z produkowanych przez GRAFMASZ krajarek. Zadowolenie z poprzedniej inwestycji i zaufanie do marki sprawiło, że NOVOL po raz kolejny zdecydował się na produkt GRAFMASZ wycinarkę do etykiet LC 180, która została zainstalowana na przełomie 2017/2018 roku w zakładzie produkcyjnym we Włocławku.  Urządzenie stosowane jest do produkcji wzorników lakierów i zostało starannie przetestowane przez zakupem. Dzięki doświadczeniu producenta udało się dostosować maszynę oprócz standardowych prac do wycinania również lakierów twardych, narażonych na pękanie.

LC180 to wydajna, hydrauliczna przepycharka etykiet o maksymalnym formacie użytków 180x 180 mm. Precyzję urządzenia zapewnia wykonanie kluczowych detali na obrabiarkach CNC. Maszyna może być również wyposażona w siłownik kontrujący materiał , stosowany w produkcji etykiet , IML, kart, materiałów o niskiej gramaturze.

NOVOL

Firma została założona w 1978 roku przez Piotra Olewińskiego i Piotra Nowakowskiego. Dziś, po 40-tu latach istnienia na rynku, ponad 90% produkcji to zaawansowane technologicznie materiały do napraw lakierniczych, a także chemia dedykowana do lakiernictwa przemysłowego, systemów posadzkowych, chemii dla parkietów i chemii dla szkutnictwa. Firma na szeroką skalę dystrybuuje produkty do ponad 50 państw z Europy Zachodniej, Wschodniej, Australii, Nowej Zelandii, na Bliski Wschód oraz do Afryki.

GRAFMASZ

Grafmasz jest polskim producentem i dystrybutorem maszyn introligatorskich. Firma specjalizuje się od lat w produkcji maszyn do cięcia papieru tj. krajarki papieru, przepycharki etykiet itp. Ponad 70% produkcji firmy kierowane jest na eksport. Firma posiada ponad 30 dystrybutorów w 40 krajach na świcie.