+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

Aktualności

Grafmasz na targach RemaDays- podsumowanie

5 Lut 2018

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska na targach RemaDays 2018!

Grafmasz zaprezentował podczas targów zautomatyzowane wersje urządzeń do foliowania i lakierowania UV bazujące na znanych już na rynku urządzeniach oferowanych do tej pory w wersji półautomatycznej, urządzenia do bezmatrycowego złocenia wybiórczego arkuszy, automatyczną linię bigująco-falcującą oraz urządzenia do montażu okładek twardych i produkcji okładek twardych z zaokrąglonymi narożnikami, a także automatyczną bigówko-perforówkę Morgana Autocreaser PRO 385 z możliwością wykonania bigi od góry i od dołu w jednym przelocie oraz urządzenia do oprawy twardej i miękkiej fińskiego Fastbinda.

foliarka EL 380 HP to urządzenie umożliwiające zarówno foliowanie arkuszy standardowymi foliami typu błysk, mat, soft touch jak również użycie specjalnych folii (złotych, srebrnych, miedzianych, przezroczystych, hologramowych i wielu innych) do złocenia bezmatrycowego, urządzenie w wersji nastołowej dedykowane do prac niskonakładowych

foliarka Matrix 370 P z nowym, automatycznym podajnikiem arkuszy (była to pierwsza prezentacja w Polsce) to rozwiązanie dedykowane również  do foliowania standardowego i złocenia bezmatrycowego, ale o większej wydajności i automatyce obsługi oraz wyższej jakości foliowania dzięki zastosowaniu pneumatycznego docisku z płynną regulacją, urządzenie może pracować zarówno z automatycznym podajnikiem jak i w wersji półautomatycznej z automatyczną separacją arkusza.

W zakresie całościowego lakierowania UV pokazywaliśmy dobrze znane na rynku urządzenie UV 53 do formatu B2 , tym razem w wersji z automatycznym podajnikiem arkuszy.

Swoją premierę (pierwszy oficjalny pokaz w Polsce) będzie miał również długo wyczekiwany moduł falcujący czeskiego Cyklosa Trifold 360. Jest to dwukasetowa falcerka pracująca w linii z automatyczną bigówką Cyklos umożliwiająca falcowanie zbigowanych uprzednio arkuszy w formacie do SRA3 o gramaturze nawet do 350 gsm.

Urządzenie będzie pracować w linii z najnowszym modelem bigówko-perfówki Cyklos AIRSPEED z pobieraniem podciśnieniowym będącym wielofunkcyjnym urządzeniem, które oprócz bigowania umożliwia wykonywanie perforacji przerywanej poprzecznej (również fragmentarycznie), wzdłużnej i krzyżowej, wykonywanie otworów pod oprawę w spiralę , nacinanie i rozcinanie arkuszy.

Kolejne nowe rozwiązanie to automatyczna bigówko-perforówka Morgana PRO 385. Spośród innych urządzeń wyróżnia ją podajnik wysokiego stosu (pojemność do 45 cm), a także możliwość wykonania big od góry  i od dołu w jednym przelocie.

Wśród prezentowanych maszyn  nie zabrakło również nowego, półautomatycznego  stołu do montażu okładek twardych przy użyciu kleju na gorąco oraz rozwiązań Fastbind.

Pokazywaliśmy również urządzenie HCR do zaokrąglania rogów okładki twardej. HCR to urządzenie włoskiej firmy SCS Automaberg, której bezpośrednim przedstawicielem na polskim rynku jest Grafmasz. HCR to urządzenie nastołowe zaokrąglające w jednym przebiegu jeden róg okładki, ale w ofercie Grafmasz znajdują się również urządzenia automatyczne do prac wysokonakładowych pracujące w oparciu o tę samą technologię co model HCR.