+48 22 868 19 86 biuro@grafmasz.pl

Aktualności

Bigówko-falcerka Morgana Digifold Pro w drukarni Profes www.profesjonalnydruk.pl

7 maja 2018

W październiku drukarnia Profes www.profesjonalnydruk.pl zakupiła automatyczną bigówko-falcerkę Morgana Digifold Pro z oferty polskiego dystrybutora, firmy GRAFMASZ.

Profes www.profesjonalnydruk.pl to znana poznańska drukarnia cyfrowa specjalizująca się w kompleksowej obsłudze firm, biur, hoteli i klubów sportowych. Swoją pozycję drukarnia zbudowała dzięki szybkiej realizacji zleceń i wysokiej jakości produkcji. Profes to przede wszystkim zespół wspaniałych ludzi, ale żeby wykorzystać jego potencjał niezbędnym elementem jest stałe unowocześnianie parku maszynowego.

Digifold PRO – automatyczne urządzenie umożliwiające bigowanie i falcowanie arkuszy o grubości nawet do 0,4 mm w jednym przebiegu idealnie wpasowało się w bieżące potrzeby drukarni. Istotną część produkcji drukarni stanowią ulotki składane, drukowane na papierach powlekanych wymagających bigowania.

Do tej pory po zbigowaniu arkuszy nasi operatorzy musieli składać je ręcznie co było bardzo czasochłonne – mówi Mariusz Grobelniak, właściciel drukarni. Dzięki urządzeniu Digifold PRO, które pobiera arkusze automatycznie i w jednym przebiegu wykonuje bigowanie i falcowanie czas realizacji zleceń jaki możemy zaoferować naszym klientom to nawet zaledwie 4 godziny! W gorącym okresie przedświątecznym urządzenie okazało się również niezastąpione przy produkcji kart bożonarodzeniowych i wielkanocnych. Digifold PRO to kolejne urządzenie dostarczone do naszej drukarni przez Grafmasz. Podobnie jak w przypadku gilotyny, foliarki i urządzeń do oprawy spiralnej instalacja przebiegła szybko i sprawnie.